המבול ומה שבא אחריו

באמצעות הפוסט האחרון של טליק גיליתי שישראבלוג ייסגר בסוף החודש.

נכנסתי בעצמי וראיתי שזה נכון. 

אני אמנם מפרסמת במקביל כאן בבלוגגר כבר שנה וחצי, אבל עדיין יש לי כמעט ארבע שנות תיעוד-חיים בבלוג בישראבלוג, שתיעלמנה במחי הורדת השרת של ישרא.

שנות התיעוד הללו אמנם מגובות אצלי בקבצי WORD וגם HTML – כולל תגובות – אבל פתאום היה לי חשוב שכל הפוסטים הישנים האלה יחיו גם כפוסטים אמתיים באתר בלוגים כלשהו.

 

אז מאתמול לאט ובאיטיות כמעט סיזיפית אני מעתיקה פוסט אחר פוסט מישראבלוג לבלוגגר – לבלוג חלופי בשם הבנלי "גיבוי של empiarti מישראבלוג"…

 

את רוב הפוסטים אני פשוט מעתיקה בהעתק+הדבק, וגם טורחת להוסיף בראש הפוסט את התאריך המקורי בו הוא נכתב.

אבל באותם פוסטים שמכילים תמונות או אימוג'יס – מתחוללת תקלה (שלא טרחתי להתעמק באופייה, האמת) – ואז אני ניגשת למלאכה של שמירת התמונה (עכבר ימני + שמור תמונה בשם….) והעלאתה מחדש לפוסט בבלוגר.

וגם מוחקת את האימוג'י ומוסיפה אותו מחדש מבלוגר.

תכל'ס יש הרבה יותר אימוג'יס וסמלים אחרים כאן בבלוגגר.

 

בינתיים אני עוקבת אחר חברי היקרים מישרא שמתחילים לפתוח בלוגים באתרים אחרים (בינתיים הרבה עברו לכאן), ומנסה לעשות מנוי בדוא"ל אצלם (למרות שלא אצל כולם הבלוג כבר בשל לכך).

 

למי שמעוניין, יש אתר קהילתי בשם "בלוגר בשפת הקודש" מצוין שבו גם ניתן לפרסם בלוגים מכל פלטפורמה שהיא, וגם יש שם מדריכים מצוינים לגבי הקמת בלוגים חדשים בבלוגגר, הוספת מערכת תגובות מצויינת ונוחה בשם Disqus ועוד.

 

אני כל כך עסוקה בהיבט הטכני של העתקת הפוסטים ומעקב אחר הבלוגרים האהובים שעוברים לכתוב בפלטפורמות אחרות, שעדיין לא התיישבתי רגע להבין איך אני מרגישה לגבי עצם הסגירה הצפויה של ישראבלוג, בו מצאתי בית בחמש פלוס השנים האחרונות, שהיה כל כך משמעותי עבורי, שקלט אותי – אתם קלטתם אותי – בזרועות פתוחות, בתגובות, ובחום. 

 

עוד אגיע לזה….

בינתיים ייתכן שזה יהיה הפוסט האחרון שאפרסם במלואו בשתי הפלטפורמות, אולי עד הסוף הקרב, פשוט אפרסם בישראבלוג קישור לפוסט בבלוגגר……

 

ושיהיה בהצלחה לכולנו

 

קישור לפוסט הזה בבלוגגר

 

61 מחשבות על “המבול ומה שבא אחריו

   1. empiarti

    איך נרשמים כמנויים לבלוג שלי את מתכוונת? או איך מתחילים בלוג חדש באתר כמו http://www.blogger.com של גוגל כמו שאני עשיתי? 
    <a target=_blank href="http://empiarti.blogspot.co.il/&quot;>בבלוג שלי בצד ימין למעלה יש חלונצ’יק שבאמצעותו ניתן להירשם לקבלת הודעה במייל בכל פעם שאני מפרסמת פוסט חדש
    כדי לפתוח בלוג חדש שם, צריך משתמש גוגל – וואלה לא זוכרת איך עשיתי זאת. ובטח כל התפריטים והמסכים גם התעדכנו מאז……יש מלא מדריכים למשתמש באתר "בלוגר בשפת הקודש" שעשיתי אליו קישור בפוסט….אבל לא יודעת אם הם מעודכנים מספיק

    אהבתי

   2. empiarti

    לנשום יקירתי, לנשום………..
    אז מישהו הזיז לכווווווווולנו את הגבינה…
    אין לנו שליטה על זה
    זו הזדמנות לראות איך כל אחד מאיתנו מגיב …..

    יאללה נראה אותך מתחילה להגיב לי שם…………

    אהבתי

   3. empiarti

    אוי לא, עד כדי כך? 
    האמת שכמו שהם עשו את זה באמת לא יפה – ככה להודיע שיש פחות מחודש לסגירה? ולא תהיה גישה אחר כך לכלום? 

    אהבתי

   4. JRB

    ממש כך 😦 
    זה לגמרי תופס אותי לא מוכנה ואני שונאת מצבים מהסוג הזה, ממש מבחן. ברור שנעבור, ברור שהכל יהיה בסדר אבל זה כמו לעמוד באמצע חדר מפוצץ דברים שצריך לסדר ולא לדעת מאיפה להתחיל. זאת הייתה הפינה השקטה שלי ועכשיו להתחיל הכל מחדש…

    אהבתי

   5. empiarti

    נראה לי שזה מאד סמלי מה שקרה כאן…………..
    הכתיבה שלך היא הרי אותה כתיבה. היא רק צריכה לעבור דירה…………ולשם כך עליה לבחור מקום, לעבוד קצת כדי להכין את המקום שיהיה יפה ונוח – בהתחלה המינימום ההכרחי ובהמשך את יכולה להמשיך לעצב ולקשט ולהפוך אותו לבית…………

    אהבתי

 1. כמו מניפה

  אז אני מבינה שזה בלוגגר (את, קנקן) או וורדפרס (עדה, אבו אלמוג). הייתי רוצה טבלת השוואה, אבל אני סתם מפונקת. מן הסתם אני אבחור באקראי, ואתן לעצמי ללמוד לאורך הדרך. לא פשוט העניין הזה. כל מושג הקהילה שקיים כאן לא נמצא שם, כי אין חשיפה לקהלים חדשים. וגם להיפך, אין דרך להכיר כותבים כמו שהכרתי כאן בישרא. 

  אהבתי

  1. empiarti

   וואלה לו היתה לי טבלת השוואה הייתי מעבירה לך, אבל לא באמת ניסיתי לכתוב בוורדפרס למרות שיש לי שם משתמש ולכאורה בלוג שהתחלתי לעצב…..היה כל כך נחמד לי בבלוגגר שנשארתי שם. מרגע שהוספתי את DISQUS לתגובות זה הפך עבורי לישראבלוג 2….נעזרתי מאד במדריכים שאליפל כתב וגם התכתבתי איתו כמה פעמים כשהיו לי שאלות….הוא מאד עזר
   עדיין מחפשת דרך להוסיף אימוג’יס לתגובות (בזמנו הורדתי מקלדת וירטואלית לווינדוס 10 שאיפשרה לי את זה, היא נעלמה אבל אחפש שוב) וגם אין שם דרך לבצע היפר-קישור בתגובות….או עיצוב הטקסט…..אבל אין שם מגבלת תווים בתגובות שזה שוס

   אהבתי

  2. קנקן

   מניפה ואמפי. עכשיו כשראיתי, אנסה לפרסם טבלת השוואה בין פלטפורמות וורדפרס ובלוגר – בבלוג שלי. כל אחת מכן מוזמנת תהייה להפנות את יקיריכם מישרא לפוסט הזה שאכתוב בקרוב.

   אהבתי

  3. n_lee

   הבעיה העיקרית שלי עם וורדפרס היא המנגנון של התגובות
   אם את עושה מנוי זה מעדכן אותך על כל תגובה שיש לאותו פוסט
   לא רק של בעל הבלוג אלא של כל מי שכותב תגובה כלשהי לפוסט
   ואם יש הרבה מגיבים, זה נעשה קצת מעיק

   אהבתי

   1. empiarti

    תודה רבה רבה, אפשר לקבל את כתובת האתר שלך בבלוגר? אגב גם אני פתחתי בלוג בבלוגר (bloger.co.il, זו הכוונה?) בהתחלה כשהתלבטתי, אבל היה כל כך שומם שם שזנחתי אותו. 

    אהבתי

 2. טליק

  נכנסתי לבלוגר ואני מודה שההתנהלות שם קלה יותר.
  מצד שני אבו אלמוג הציע לי עזרה לעשות בלוג בוורלדפרס כולל להשתמש בבלוג שלו עצמו!
  בנתיים אני עסוק בלענות בכל הפלטפורמות (פייסבוק,מייל אפילו וואטס אפ ובבלוג כמובן )כדי לענות לכל אתה שרוצים לעבור יחד לפלטפורמה אחרת,שמנסים לשכנע אותי ללכת למאבק אבוד בערוץ 10 כדי שלא יסגור(אין מצב בחיים שאני יוצא שוב למאבק)
  וכאלה שרוצים לדעת איך מגבים.
  אני מוכרח לומר שהעבודה שאת עושה בהעברת החומרים היא סיזיפית וקשה וכל הכבוד לך,אני אסתפק בגיבוי ואולי בהעלאת התכנים מהגיבוי לבלוג החדש שאפתח.
  לא הילטתי נדיין כאמור שום דבר כרגע,כנראה אשאר עד היום האחרון,כמו קפטיין:-)

  אהבתי

  1. empiarti

   אכן אתה ראוי לתפקיד הקפטן… שנשאר עד הרגע האחרון. סביר להניח שגם אני אשאר עד הרגע האחרון – לפחות אפרסם כאן קישור לשם כמו שניסיתי (בלי הרבה שיתוף פעולה מהמגיבים) לעשות בהתחלה כשפתחתי שם. אני מאד מבינה את חוסר המוכנות שלך לעבור שוב את כל הסאגה (בפעם השנייה או השלישית כבר) של לנסות להעביר את ישראבלוג כמות שהוא לאן שהוא. זו עבודה קשה וכפויית טובה. בעיני בלוגגר (בלוגספוט) מצא חן כי הוא נוח וקל יחסית וגם כי זה גוגל…..משהו חזק ואמין וכבר יש לי שם ממילא ’משתמש’ בגלל הדוא"ל של אמפיארטי…. בהצלחה לכולנו טליק ובאמת תיעזר שם במדריכים למשתמש וגם אני אנסה לעזור למרות שאני לא ממש בקיאה בכל הטכנולוגיה שם

   אהבתי

 3. אמבטיה

  הגיבוי – כפרה עליו. ממילא השמדתי את רב מה שכתבתי לאורך השנים.
  אבל ההמשך… אני לא רואה תחליף אמיתי באף אחת מהבלוגיות האלה. 
  אין בהן את אותה פונקציונאליות.
  אבי פוחדת שהכל יאבד ויעלם.
  עצוב מאוד.

  אהבתי

  1. empiarti

   זה באמת עצוב….אבל זו המציאות – וכמו תמיד, אין לנו שליטה על כל מה שקורה, אבל יש ויש לנו שליטה על איך אנחנו מגיבים למה שקורה. וההחלטה בידינו אם להמשיך לכתוב – לא משנה איפה – כי הכתיבה בוערת בנו – או להפסיק רק כי "לקחו לנו" את הפלטפורמה שאהבנו, שהתרגלנו אליה.
   כבר עכשיו אני רואה בלוגרים מחליפים פלטפורמה ומיידעים את קוראיהם וחבריהם מה כתובתם החדשה….
   יש רצון לכתוב ויש רצון לשמור על קשר…..זה נראה לי לגמרי אפשרי.
   היו דברים שהיו בישראבלוג ואין בפלטפורמות אחרות, אבל יש גם את ההיפך….דברים שלא התאפשרו בישראבלוג שפתאום מתאפשרים באתרים אחרים……..
   מקווה להמשיך לקרוא אצלך לא משנה היכן

   אהבתי

 4. קנקן

  אמפי יקרה וכל מי שרואה. גם אם תעשו גיבוי – ברגע שהשרת יסגר, כנראה וכל התמונות וסרטוני היוטיוב כבר לא יפתחו מתוך הגיבויים.
  גם תוצאות העתק והדבק של תמונות מישרא לבלוגר/בלוגספוט הן כבר כרגע לא יציבות והן יעלמו!!!

  אהבתי

  1. empiarti

   תודה על הערתך קנקן יקר ואתה כמובן צודק – העובדה הזאת היתה ידועה לי ממזמן. לכן בנוסף לגיבויים שעשיתי לאורך כל השנים האלה, כרגע אני מעתיקה פוסט אחר פוסט באופן ידני לבלוגגר (לבלוג נפרד שמהווה גיבוי לבלוג של ישרא) – וטורחת להחליף ידנית את כל התמונות ואת כל הצלמיות…..זו עבודה די סיזיפית אבל כך לפחות אני יודעת שיש לי בלוג "חי" ולא סתם מסמכים שמורים

   אהבתי

 5. פועה

  גיביתי את הבלוג, למרות שאני תוהה אם אכנס לקרוא אותו שוב כשהוא מגובה ככה ולא מופיע בצורה מסודרת בבלוג… מבאס ביותר. 
  אבל אולי צריך להתייחס לזה קצת כמו עודפים לא הכרחיים?

  אהבתי

  1. empiarti

   זה בהחלט פחות נחמד לקרוא במסמך (ועוד בסדר הפוך) אבל בהמשך לפוסט הקודם שלי, בהחלט ניתן להתייחס לזה כאל עודפים לא הכרחיים…..
   למרות שזה עצוב
   אני אוהבת לפעמים לחפור ולקרוא אחורנית – גם אצלי וגם אצל אחרים……….
   נראה לי שבגלל זה אני טורחת ומעתיקה עכשיו את כל הפוסטים לבלוג גיבוי.
   נראה לי גם שיש אופציה לעשות העלאה לוורדפרס או בלוגגר של בלוג שלם…אבל איכשהו לא נראה לי שהפורמט של ישרא (שהוא לא סטנדרטי) מאפשר זאת….
   אפשר לנסות……….

   אהבתי

 6. פרי העץ

  אני אמשיך לקרוא אותך גם שם כמובן, ככל שאצליח. 
  עדיין לא בררתי לעצמי איך להתנהל באתר חדש כמגיבה שאינה בעלת בלוג בעצמה.. לא בטוחה שזה אפשרי שם.
  גם להגיע לבלוג עצמו אני לא בטוחה שאצליח, אני תמיד מגיעה עם הקישור מכאן. לבלוג של החדש פועה למשל הצלחתי להכנס רק דרך הקישור מכאן ולא ישירות. מקווה שאוכל להמשיך ולהיות חלק מהקהילה (לפחות בהרגשה האישית שלי).

  אהבתי

  1. empiarti

   אני תמיד כל כך שמחה לקבל תגובה ממך, וגם לקרוא את תגובותייך בפוסטים של אחרים. כיון שהבלוג החדש שלי ושל פועה הוא בבלוגגר, אז מספיק שיש לך משתמש גוגל כלשהו ותוכלי להגיב. בעיקרון את יכולה לעשות מנוי במייל (ולפתוח לצורך העניין מייל פיקטיבי לטובת האנונימיות). לא יודעת מה פועה ואחרים יבחרו לעשות, אבל כיון שאני גם מפרסמת קישור לפוסטים שלי באתר "<a target=_blank href="https://plus.google.com/u/0/communities/107023803221354620103?cfem=1&quot;>בלוגר בשפת הקודש" אז אפשר להיכנס לשם כמו לדף הראשי של ישרא ולראות מי פירסם….
   עוד אפשרות, כל עוד יש לך משתמש גוגל, זה להיכנס לאתר <a target=_blank href="https://www.blogger.com/blogger.g#welcome&quot;>בלוגגר עצמו, יש שם "<a target=_blank href="https://www.blogger.com/manage-blogs-following.g&quot;>רשימת קריאה" שבו את יכולה להכניס את הבלוגים הקבועים שלך….
   מקווה להמשיך לראות אותך אצלי ואצל אחרים 

   אהבתי

 7. קורדליה

  אני מקווה שלא יבחרו בוורדפרס כי עניין התגובות שם ממש מעצבן. או לקבל את כל התגובות או אף אחת. מה עושים עם דבר כזה..אי אפשר למלא את המייל ואי אפשר שלא לקבל תגובות.

  אהבתי

  1. empiarti

   נכון, וורדפרס חלש מאד בתחום התגובות. זה או הכל או כלום, ואף אחד לא מוכן לאורך זמן לקבל את הכל. מה שאני עושה עם עדה זה שבכל פעם שהיא מפרסמת רשומה חדשה, אני הולכת לבדוק אם היא ענתה לי על התגובה מהפוסט הקודם……..
   בבלוגספוט (בלוגגר) של גוגל זה אותו הדבר בעיקרון, אלא ששם ניתן להוסיף לאתר את DISQUS שמיועד לתגובות ומאפשר מענה אחד לאחד כמו בישרא….זה מה שאני עשיתי וגם קנקן התה וזה עובד מצוין

   אהבתי

 8. n_lee

  גם אני תוהה מה לעשות עם כל הפוסטים
  במקרה שלי זה יהיה מורכב לגבות כי יש לי 14 שנים לגבות – זה הרבה

  זה תמיד מסוג הדברים האלה שחושבים עליהם בדיעבד
  חבל שלא עשיתי בלוג גיבוי מזמן לכל הפוסטים הישנים
  ואז לפחות לא הייתי מוגבלת בזמן כמו שעכשיו שיש deadline מוחלט וסופי

  אני כמובן כבר מנוייה עלייך שם…

  אהבתי

   1. n_lee

    גיבוי שעשיתי דרך הבלוג ברור שיש לי
    אבל לא גיביתי מעולם לאתר אחר
    וזה קשה להתנהל עם הגיבוי מהבלוג כי הוא לא נראה דומה בשום דרך לבלוג עצמו ששם הכל מסודר וכו’.

    אהבתי

   2. empiarti

    זה נכון, ולכן פצחתי בעבודה המייגעת של העתקת פוסט אחר פוסט לבלוג גיבוי באתר אחר. ואז מתברר שאי אפשר סתם ככה להעתיק, שאת כל התמונות צריך לשמור מחדש ולטעון מחדש, ואת כל האימוג’יס צריך למחוק ולהכניס מחדש…..שלא לדבר על קישורים לבלוגים שכבר לא יהיו קיימים….

    אהבתי

   3. n_lee

    ראיתי שבבלוגר את יכולה גם לכתוב את התאריך והשעה של הפוסט שהעלית, וככה אפשר לשמור על סוג של סדר כרונולוגי

    את העיצוב של הדבר הזה אני ממש לא מבינה

    אהבתי

   4. empiarti

    את מתכוונת ל-bloger.co.il שהוא אתר ישראלי או ל-http://www.blogger.com ששם אני כותבת, ושהוא שייך לגוגל? 
    אם את מתכוונת לאתר שבו אני כותבת, יש מדריכים מצוינים בקישור שנתתי ל"בלוגר בשפת הקודש" ואפשר להיעזר גם במנהלים של אתר זה עם העיצוב ועם שאלות טכניות

    אהבתי

   5. n_lee

    אני מתכוונת לזה ששייך לגוגל
    יש שם אופציה לכתוב פוסט ולציין את התאריך והשעה שבו נכתב הפוסט

    אני אנסה את המדריכים
    החלק שנתקעתי בו בעיצוב הוא שזה לוקח מראש עיצוב "עכשיווי" וכותב שכל התמונות צולמו ע"י מישהו. ואני בכלל משנה את כל העיצוב לעיצוב שלי

    אהבתי

   6. empiarti

    ממש לא זוכרת לגבי העיצוב אבל זוכרת שהיתה לי די שליטה על איך אני רוצה שזה ייראה, יסודר, ימוקם…. תעברי על המדריכים, יש לא מעט

    אהבתי

   7. n_lee

    הרבה מאוד דברים השתנו מאז שאליפל כתב את המדריכים האלה
    ההתקנה של דיסקוס שונה ממה שהייתה אז…
    זה אני יכולה להגיד לך כי עכשיו אני עסוקה עם זה

    אהבתי

   8. empiarti

    לא חשבתי על זה אבל זה כל כך אופייני לאתרי אינטרנט – כל הזמן משתנים. זוכרת שכשהייתי מומחית תשתית SAP זה שיגע אותי בכל פעם לחפש תקלות ותיקונים באתר של SAP………כל הזמן הם שינו הכל. 

    אהבתי

   9. n_lee

    אני מחטטת ומנסה למצוא את הדרך
    אבל אנשים שהם משתמשים רגילים, ברגע שהדף לא נראה כמו מה שהם רואים בתמונה, הם יאבדו את הידיים והרגליים שלהם…
    האתר של בלוגר השתנה מבחינת התפריטים, וגם האתר של דיסקוס

    אהבתי

   10. empiarti

    ההתחלות באמת קשות………מבאס.
    ראיתי שיש בלוגרים שפתחו בלוג באתר bloger.co.il שנראה לי הרבה יותר פשוט…..מצד שני הוא לא יושב על פלטפורמה חזקה ואמינה של גוגל….אז לא יודעת מה לייעץ לך. 
    בזמנו אליפל היה מציע לאנשים להקים להם את האתר….לא יודעת בכלל מה איתו בימים אלה, אולי הוא עדיין מוכן?

    אהבתי

   11. n_lee

    טוב, את דיסקוס הצלחתי ללהגדיר

    האתר של בלוגר הישראלי מזכיר קצת את ישראבלוג
    אבל יש לי בעיה לסמוך על פלטפורמות מקומיות

    ראיתי אצל סוור ג’יין שהיא מצאה מפתחים שיכולים לבנות אתר מתאים תוך שבועיים, אבל יש לזה עלות
    ובל נשכח אחר כך גם צריך תחזוקה לכל זה

    אהבתי

   12. empiarti

    יש ל-sour jane פוסט חדש? לא ראיתי שהיא מצאה מפתחים אלא שהיא חושבת שאין בעייה למצוא כאלה………
    לצורך כך צריך פרויקט גיוס המונים או משהו כדי לשריין תקציב….
    נראה לך שישתפו פעולה, עכשיו שהסגירה של ישרא היא וודאית? 
    אולי שווה לנסות

    אהבתי

   13. n_lee

    היא כתבה לי בתגובה לתגובה שלי בפוסט האחרון שהיא כתבה
    היא אמרה שהיא מצאה 2 מפתחים שיכולים לעשות את העבודה תוך שבועיים ושזה יעלה 40K

    פייר אין לי מושג מה להגיד לך לגבי ערוץ 10 נענ10 או איך שלא קוראים להם עכשיו (מוזר לקרוא לערוץ 10 בשם ערוץ 10 כשהוא משדר בכלל בערוץ 14)

    אני חושבת שהעניין הקריטי ביותר הוא העברת התכנים של הבלוגרים שעדיין כאן
    לעשות העתק & הדבק מהבלוג שלי לבלוגספוט (ככה יותר קל לקרוא לבלוגגר בלי להתבלבל עם האתר הישראלי) זה נחמד אבל לא מעביר למשל את התגובות

    וצריך לראות מה הלך הרוח גם של  הבלוגרים האחרים…

    אהבתי

   14. empiarti

    וואלה, אפשר לכתוב פוסט ולעשות לו "שתף" בין כולם ולשאול מי מוכן להשתתף כספית בפרוייקט כזה, ובאיזה סכום. אל תשכחי ש-40K מכסה "רק" את ההקמה וההעברה. ומה עם ההמשך? הניהול? העדכון? התחזוקה השוטפת? התמיכה? לא מדברת כבר על ניהול קהילתי כמו שאלון חודשי, נושא חם, מומלצים וכו….

    אהבתי

   15. n_lee

    נראה לי שכדאי לדבר עם סוור ג’יין על זה לא?
    40K אכן מכסה רק את העלות הראשונית
    אני לא ממש יודעת כמה עולה אתר כזה מבחינת תחזוקה שוטפת וכו’
    אבל זה החלק שלא אמור להיות יקר מדיי
    מאידך צריך לשאול אנשים שמתעסקים בתחום הזה מה תהיה העלות השנתית

    אהבתי

   16. n_lee

    זה בגלל שמרחו אותנו וגם שיקרו לנו בפרצוף
    אני לא מצטערת על הפעם ההיא
    כי תודות לכך הכרתי את אביהו
    אבל ערוץ10
    הם עושים מה שבא להם
    ועוד בפעם הקודמת טליק וקנקן ספגו את רוב הריקושטים, אני סתם הייתי ברקע
    אבל כשאת רואה אנשים אחרים נפגעים, זה לא עושה לך טוב

    לא תאמיני אבל רוב היום שלי היום עבר על ללמוד את בלוגספוט, והוא עולה ביכולתיו על וורדפרס

    אהבתי

   17. empiarti

    אני שמחה לשמוע שאת לא מצטערת על כל המאמץ שהושקע אז, למרות שגם לטליק וגם לקנקן נותרו משקעים רעים מהתקופה ההיא.
    ידעתי שאפשר לסמוך עלייך שתתאבדי על בלוגספוט ותלמדי תכונות שאני אפילו לא ידעתי שקיימות…..אשמח אם תשתפי…….

    אהבתי

 9. JRB

  אויייייי נווווו באמת 😦 האמת שאני מגבה הכל במייל שלי כי אי אפשר באמת לסמוך על הפלטפורמות האלו אבל יהיה לי כל כך עצוב שכל האנשים שאני עוקבת אחריה ועוקבים אחריי יאבדו 😦 אז לאן כולם עוברים מה עושים?!

  אהבתי

  1. empiarti

   כל הכבוד לך שאת מגבה הכל במייל. את הגיבוי של ישרא עשיתי כל השנים בעיקר בשביל לשמור את התגובות. התגובות חשובות בעיני לא פחות מהפוסטים עצמם. 
   בכל מקרה אני מקווה שכל מי שיעבור לאן שהוא יכתוב על כך כאן בישרא, עם קישור לבלוג החדש……………….

   אהבתי

 10. נ*גה

  אני כבר מצטערת שלא כתבתי קודם בטיוטה בוורד ( כמו שעדה פעם ספרה שהיא עושה או עשתה כך ) ויתכם שאעתיק ואדביק כמו שאת עושה ( אבל בוורד) לפחות פוסטים שמאוד חשובים לי כמו המסע לפולין ( תמונות משם  יש לי במאגר התמונות ) לא יודעת מה אעשה עם התגובות הרי יש להם חשיבות רבה !!
  לאחרונה לא הרביתי לפרסם כמו בעבר ועדיין מהססת אם אפתח בלוג חדש ( אני בישרא 9 שנים!)אבל אעקוב אחרי כל אחד שמודיע באיזה מקום הוא ממשיך לכתוב.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s