כשמזיזים את הגבינה

כמובן שאני מדברת על הספר "מי הזיז את הגבינה שלי?" מאת ספנסר ג'ונסון, שבלי קשר למה אני חושבת על הספר או כיצד הוא כתוב, הפך למטבע לשון המתאר מה קורה כאשר נוצר פער בין מה שאנחנו מצפים מהמציאות לבין מה שקורה בפועל.

בעצם החיים שלנו מתנהלים בתוך הפער הזה כל הזמן.

ורבים מאיתנו (מי יותר ומי פחות) עסוקים בפער, במה היה צריך להיות, מה אמור להיות, ובעיקר "למה?" הדברים הם לא כפי שאני רוצה שיהיו.

כרגע המציאות היא שישראבלוג עומד להיסגר, ומעניין לראות איך כל אחד מבלוגריי האהובים מגיב לכך.

 

חלק מכם קודם כל דואג למצוא דרך לשמר את כל החומר הכתוב לו בבלוג, ובמקביל מחפש פתרון חלופי בדמות אתר בלוגים חדש. מודה ומתדווה – גם אני בחבורה הזאת (למרות שיש לי "פור" כי התחלתי לפרסם כאן בבלוגספוט במקביל לישראבלוג כבר לפני שנה וחצי, עדיין יש לי כמעט ארבע שנות פוסטים בישראבלוג שחשוב לי לשמור…).

 

חלק מכם קודם כל מתאבלים, מתעצבנים, נותנים לעצמם להרגיש את הכעס ואת העצב ואת העוול שנעשה לנו בכך שמכבים את האור ומעלימים את החיים שתיעדנו כאן, את הקשרים בינינו (בתגובות), את התמונות שהעלינו, אבל הלבטים שהבענו….

 

חלק מחכים ש"מישהו" יפתור את זה, שתהיה התארגנות ומישהו יציל את האתר, יעביר את התכנים לשרת אחר או לפלטפורמה אחרת, יעשה עבורנו את העבודה. חלקנו אפילו מוכנים לשלם עבור זה.

 

וודאי ישנן עוד ועוד תגובות וזה הגיוני ואנושי – ובאמת, כמישהי שכותבת בישראבלוג מעל לחמש שנים ומרגישה שזה בית, שזו קהילה תומכת ומחבקת ולעיתים מאתגרת – קשה לי אפילו לדמיין איך מרגיש מי שכותב כאן מההתחלה…..עצוב 😢

 

בכל מקרה, לכל אלה מביניכם המתלבטים האם להקים בלוג ב-wordpress או bloger.co.il (שהוא אתר בלוגים ישראלי) או כאן ב-www.blogger.com המכונה גם blogspot……

אני ממליצה על blogspot או blogger (שני G) גם כי הוא יושב על גוגל – לא משהו שעומד להיעלם, ובואו נאמר שאם גוגל ייפול אז הבלוגים שלנו הם הצרה הכי קטנה של העולם…..😉

 

וגם כי רק כאן (בינתיים) מצאתי את האופציה להוסיף את מערכת התגובות המצויינת DISQUS שניתנת להוספה לבלוג, ומאפשרת מענה ספציפי לכל מגיב :

ב-wordpress וב-bloger.co.il וגם ב-blogger/blogspot ללא DISQUS מערכת התגובות נוראית: או שלא מקבלים חיווי כלל כאשר מישהו מגיב לפוסט, או – אם מסמנים V שרוצים לקבל חיווי על תגובות, אז מקבלים את כל התגובות של כולם. זה מציף את הדוא"ל, ואין לך מושג מתי בעצם ענו לתגובה שלך.

 

חוץ מזה, אם מישהו לא קרא את הפוסט האחרון של טליק עם עוד כל מיני טיפים מועילים לשמירת תוכן הבלוג שלכם – ממליצה בחום.

 

יום נפלא לכולם

 

קישור לפוסט הזה ב-blogspot

21 מחשבות על “כשמזיזים את הגבינה

 1. טליק

  תודה על ההפנייה אני חושב כמוך שהמידע בו חשוב.אני מאלה שלא ממהרים לקפוץ על אתר כזה או אחר ואפילו אין לי זמן להתאבל על הסגירה למרות שגם זה יגיע.אני לא מתכוון בשלב הזה להצטרף ליוזמות ברוכות ככל שיהיו נוסח ההצעה של ג’יין,בעבר התארגנו לעניין כזה,ניסינו לעשות וזה לא צלח בגלל ריבוי דעות ,בחישות ומשיכות לכאן או לכאן לפי טעמם של אנשים,כל זמן שאני יודע שאני יכול להעביר את התכנים לאחד מ2 האתרים ולעשות גיבוי לחומרים שלי אני שקט בסוגיה הזאת.
  אני מניח שבשבוע הבא א חיל לגבות את החצי שנה האחרונה שנשארה לי ואז אפעל לפי ההצעה של פי 1000 ניצולי ישרא ואז נראה.
  בנתיים בשבת אני טס לאילת

  אהבתי

  1. empiarti

   באמת חשוב שתגבה את כל התכנים עם התגובות קודם כל שיהיו לך על המחשב (אני אפילו שמרתי גם בענן) – ואחר כך תחשוב מה הלאה, איפה וכיצד וכו. הדרי (n_lee) עשתה עכשיו ממש לימוד מעמיק ב-blogspot וכבר מתמצאת יותר ממני, בינה לבין קנקן לביני נראה לי שתהיה מספיק עזרה והדרכה לכולם

   אהבתי

  1. empiarti

   ממש כמו מעבר דירה. וכמי שעברה המון פעמים דירה, אני יודעת ששומרים על קשר עם מי שבאמת רוצים, וכל השאר איכשהו מתמסמס…..
   וכמו מעבר דירה, אם מצליחים להיכנס להלך רוח של כיף לארגן ולעצב מקום חדש, אז העצב והגעגוע הרבה פחות מורגשים.
   וגם כמו שאת כתבת, כמו במעבר דירה – מחליטים את מה לקחת איתך או לאפסן במקום בטוח, ואת מה אפשר להשאיר מאחור……….

   אהבתי

 2. פועה

  אני מהזן הראשון, קודם כל דואגת למצוא פיסת קרקע יבשה לפני שיהיה לי מקום לאבל.
  מלבד התגובה הראשונה של חוסר אמון ובהלה, לא מצאתי זמן להקדיש לתחושות זמן ומקום. החלטתי לעשות משהו במקום לשקוע לבאסה שלא תקדם אותי לשום מקום ופתחתי בלוג בבלוגגר ועוד אחד בוורדפרס, ונראה מה יעבוד יותר טוב.
  מניפה צודקת, החשיפה והתקשורת עם אחרים פשוט לא קיימת בשום מקום בצורה ובדרך שהיתה פה בישרא, ועל זה אני מצטערת יותר מכל. וגם על האופציה להכנס בעבודה ולהגיב, כמו עכשיו…
  אני מקווה בפינה קטנה של הלב שאולי אולי משהו יקרה ויוסר מעלינו רוע הגזירה (מי אמר שלב מיקוח ולא קיבל?) ונשאר פה, אבל לא באמת מאמינה לזה.
   

  אהבתי

  1. empiarti

   באמת את היית הראשונה (בגל הנוכחי) שפשוט לקחת את עצמך והקמת לעצמך מהר מהר אתר חדש קודם כל. תכל’ס זה מה שאני עשיתי – לפני שלוש שנים זה היה ב-bloger.co.il וגם ב-wordpress (ובבלוגר אפילו כתבתי כמה פוסטים במקביל לישרא שקיימים שם עד היום) – ואז לפני שנה וחצי כשהיו כאן מלא תקלות הקמתי את blogspot ומאז אני שם….לדעתי בלי קשר לאתר של הבלוג עצמו, אם כולנו נפרסם קישור לפוסטים שלנו ב"בלוגר בשפת הקודש" נוכל לקיים שם איזו סימולציה של קהילה שדומה לכאן……ואת צודקת שכל הזמן יש את התקווה שמישהו יעשה משהו ונוכל להמשיך כשהיינו………..

   אהבתי

 3. JRB

  טוב הבית החדש התחיל לקבל צורה, עכשיו מחכה לשאר השכנים שיגיעו ואולי העולם יראה הגיוני שוב.. או שלא.
  בינתים מתלבטת איך להכניס את המתכונים שלי שהיו מקושרים כל אחד לפוסט פה בבלוג ועכשיו כאשר זה יימחק לא כל כך ברור מה לעשות עם זה..

  אהבתי

  1. empiarti

   מצוין  אחרי הבהלה הראשונית וכמה נשימות עמוקות אפשר לגשת לעניינים…..
   לגבי המתכונים אני לא יודעת כמה יש לך, אבל אני ממליצה לעשות copy+paste של הפוסטים שאליהם מקושרים המתכונים לבלוגספוט (את אפילו יכולה שהם ייכנסו בתאריך + שעה המקורית שפרסמת אותם), וגם את המתכונים תעלי לשם. או שתעשי בלוג אחד רק למתכונים ותוכלי לקשר אליו. בבלוגספוט קל מאד לנהל כמה בלוגים שאת רוצה מאותו מסך ניהול

   אהבתי

   1. JRB

    תודה על הרעיון! אחרי כמה נשימות מאוד עמוקות המשימה הושלמה 🙂
    מה שגןרם לי לחשוש זה שכל הסיפור הוא של גוגל ולא ברור כמה אנונימי זה, יש לך תובנות איך לגרום לבלוג להיות אנונימי לגמרי?
    ועוד שאלה אם כבר 🙂 כל פעם שהוספתי לינק אין את האופציה של פתיחה בחלון חדש וזה נורא מציק, יודעת איך אפשר לעשות?

    אהבתי

   2. empiarti

    כמו שאת מבינה, אצלי הבלוג והמייל והכל הוא על שם אמפיארטי ולא על שמי – כך שיחסית זה אנונימי. ברור שמי שמומחה ויודע לאתר אותי לפי כתובת IP למשל – אין לי מה לעשות נגד זה. בכל מקרה אם לא עשית זאת עדיין, הקפידי להשתמש במייל נפרד, לא המייל האישי הרגיל שלך, הוסיפי את החשבון הזה לטלפון שלך כדי לקבל שם גם כן מיילים והודעות ….תמיד הגיבי עם המשתמש האנונימי הזה….
    לגבי פתיחת לינק בחלון חדש….כמו כל דבר באינטרנט, אם מישהו יעשה עכבר ימני + פתח בחלון חדש או בכרטיסיה חדשה אז זה ייפתח להם כך. אחרת לא מצאתי אופציה כזאת..

    אהבתי

   3. JRB

    כן, תיארתי לעצמי, עשיתי את אותו הדבר..
    גם באסה שאי אפשר לערוך במסך הראשי ושיש הבדל בין מאיך שמסדרים את הטקסט ואיך שהוא מופיע אבל את זה יש גם פה

    אהבתי

 4. קורדליה

  אני עצלנית מדי לבדוק את הבלוגים השונים. מה שהכי חשוב לי זה לשמור על הקשר שנוצר במשך יותר מעשר השנים שאני בישרא. לכן לאן שתלך הקבוצה הגדולה לשם אלך.

  אהבתי

 5. טליק

  אמפי,אני יודע שאת מגיבה אצל just another day שגרה בקנדה ולדעתי היא לא יודעת שסוגרים
  הייתי שולח לה הודעה אבל היא כועסת עלי או כעסה על משהו שעשיתי לכאורה לפני כמה שנים כשהייתי עורך הנושא החם.זה אדיוטי אני יודע אבל אני לא רוצה להגיב אצלה
  אולי תגיבי לפוסט האחרון שלה ותגידי לה שסוגרים את ישרא ושתגבה,חבל שהחומרים שלה ילכו לאיבוד

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s